NOCNY POŻAR BUDYNKU W SŁUPCU

Nr zdarzenia: 111/2023

W dniu 29 październik w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Słupiec. Po dojeździe na miejsce 2 naszych zastępów i wstępnym rozpoznaniu Kierującego Działaniem Ratowniczym okazało się że pożarem objęty jest budynek gospodarczo – garażowy w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego. W pierwszej fazie nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i  podaniu dwóch prądów wody na palący się budynek. Następnie wspólnie z przybyłymi na miejsce kolejnymi zastępami działania polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych konstrukcji dachu i  składowanego węgla oraz drewna, Ponadto z budynku została wyniesiona butla z gazem, a także w bezpieczne miejsce zostało wyniesione kilka sztuk kur. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), 2 zastępy OSP Słupiec(GCBA, GBMRt), zastęp OSP Laskówka Delastowska(GLM), zastęp OSP Brzezówka(GLBM), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA) oraz patrol Policji.

Podobne wpisy