MANEWRY WODNE "ŻWIROWNIA" - SŁUPIEC

W dniu 28 październik, w sobotnie przedpołudnie, odbyły się manewry wodne na zlokalizowanej w miejscowości Słupiec żwirowni. Zgodnie z popularnym cytatem “Im więcej potu w ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju…” Ćwiczenia praktyczne, w których były przygotowane 3 założenia, pomogły w doskonaleniu posiadanych umiejętności przez strażaków ratowników, jak i również sterników motorowodnych posiadających patenty. Podczas ćwiczeń obecny był Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Szczucinie dh. Tomasz Bełzowski.
Założenia ćwiczebne:
  1. Na żwirowni w Słupcu znajduję się grupa wędkarzy gdzie u jednego z nich doszło do NZK. Do przyjazdu pierwszych zastępów jest prowadzona Resuscytacja Krążeniowo Oddechowa.
  2. Na żwirowni w Słupcu podczas wędkowania jeden z dwójki wędkarzy wpadł do wody który znajduję się pod lustrem wody. Drugi po próbie lokalizacji kolegi czeka na brzegu.  
  3. Na żwirowni w Słupcu dryfuje ciało które znalazła przypadkowa osoba znajdująca się na terenie, poinformowała służby i czeka na ich przyjazd .
W ćwiczeniach udział wzięły jednostki:
OSP Szczucin(SLRR Nissan + Łódź )
OSP Słupiec(SLRR Nissan + Łódź, GBMRt Renault)
OSP Brzezówka(GLBM Iveco)
OSP Zabrnie(GLM Lublin)

Podobne wpisy