POŻAR INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ - BORKI

Nr zdarzenia: 35/2024

W dniu 12 maj w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru domu w miejscowości Borki. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że doszło do pożaru instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym w którym występuje duże zadymienie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pracy w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych. Przy użyciu kamery termowizyjnej zostały sprawdzone ukryte zarzewia ognia oraz opomiarowaniu pomieszczeń za pomocą miernika wielogazowego. Budynek został oddymiony za pomocą wentylatora a następnie urządzenia pomiarowe nie wykryły zagrożenia. Dodatkowo do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego potrzeba była udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie która w wyniku stresu gorzej się poczuła, lecz po przebadaniu odmówiła dalszej hospitalizacji. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GCBA, GBARt), 2 zastępy OSP Słupiec(GBARt, GCBA), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA), Zespół RM, patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

Podobne wpisy