POŻAR KOTŁOWNI - SUCHY GRUNT

Nr zdarzenia: 192/2022

W dniu 30 sierpnia w godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru w przewodzie kominowym w miejscowości Suchy Grunt. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni. Ze względu na duże zadymienie w kotłowni roty pracowały w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych podając jeden prąd wody w natarciu, następnie działania polegały na wyrzuceniu nadpalonych rzeczy i ich dokładnym przelaniu. Dalsze działania na miejscu zdarzenia polegały na oddymieniu pomieszczenia za pomocą wentylatora, sprawdzeniu stężenia tlenku węgla przy użyciu miernika wielogazowego i ukrytych zarzewi ognia przy pomocy kamery termowizyjnej która już nie wykryła zagrożenia pożarowego oraz  udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej poprzez podanie tlenu właścicielowi  który podtruł się dymem, a po przebadaniu przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagał dalszej hospitalizacji. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), zastęp OSP Słupiec(GCBA), 3 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, SD, SLRR), Zespół RM oraz patrol Policji.

Podobne wpisy