INTERWENCJE PO PRZEJŚCIU BURZY

Nr zdarzenia: 68-70/2023

W dniu 17 sierpień w godzinach wieczornych po przejściu burzy dwukrotnie dysponowani byliśmy do zdarzeń. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Szczucinie na ul. Św. Marka gdzie doszło do odłamania  konary drzewa która niebezpiecznie zwisała nad drogą gminną. Nasze działania polegały na usunięciu zagrożenia przy użyciu bosaka. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt).

Niespełna pół godziny po powrocie do remizy po raz drugi otrzymujemy dyspozycję wyjazdu tym razem do miejscowości Delastowice lecz po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że jest już to miejscowość Wójcina(gm. Mędrzechów), gdzie na drodze powiatowej doszło do przewrócenia się drzewa i zerwaniu linki telekomunikacyjnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była zablokowana. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), OSP Mędrzechów(GBA), OSP Wójcina(GLM) oraz patrol Policji.

Również i kolejnego dnia tj. 18 sierpień otrzymujemy zgłoszenie dotyczące powalonego drzewa na budynek w miejscowości Świdrówka. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że doszło do złamania się drzewa które znajduję się częściowo na dachu budynku. Działania polegały na usunięciu zagrożenia za pomocą pilarki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy