CZOŁOWE ZDERZENIE 2 SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH NA DK NR 73

Nr zdarzenia: 46/2022

    W dniu 2 marca w godzinach rannych zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w rejonie chronionym w miejscowości Rataje na DK nr 73. (woj. Świętokrzyskie). Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się ze doszło do czołowego zderzenia 2 samochodów ciężarowych z czego jeden z kierowców jest uwięziony we wraku kabiny pojazdu.
    Nasze działania w pierwszej kolejności polegały na wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do uwięzionego kierowcy oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku zaistniałego zdarzenia jeden z kierujących został poszkodowany i zabrany przez przybyły na miejsce Zespól Ratownictwa Medycznego, natomiast drugi kierujący w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Na czas prowadzonych działań DK nr 73 była całkowicie zablokowana.
    Po przejęciu dowodzenia kierującego działaniem ratowniczym z JRG Busko Zdrój, zastęp z naszej jednostki oraz JRG Dąbrowa Tarnowska został odesłany do koszar, a na miejscu pozostały służby z terenu województwa świętokrzyskiego prowadząć dalsze działania.
   W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), OSP Oblekoń(SLRt), OSP Rataje Karskie(SLRt), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GBARt), 3 zastępy JRG Busko – Zdrój(GBARt, GBARt, SLRR), 2 Zespoły RM(Szczucin, Pacanów) oraz Policja.

Podobne wpisy