Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W dniu 3 czerwca  na stadionie sportowym w miejscowości Smęgorzów odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiśla Dąbrowskiego. Organizowanie takich zawodów jest formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do późniejszych działań ratowniczych. Ich celami jest popularyzowanie wśród młodego społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu ale również i wyłonienie najlepszych drużyn do startu w zawodach wyższego szczebla.

Łącznie przystąpiło do zawodów 13 drużyn,  w kategorii dziewcząt 4 drużyny oraz w kategorii chłopców 9 drużyn.  Zawody rozgrywane były w ramach regulaminu CTIF z 2010 r. w następujących konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. Cieszy fakt że zwycięskim zespołem w kategorii chłopców okazała się nasza drużyna, natomiast w kategorii dziewcząt drużyna z Radgoszczy i to te drużyny będą  reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
 
MDP Dziewczęta:
MDP OSP Radgoszcz – 1010 pkt.
MDP OSP Smęgorzów – 987 pkt.
MDP OSP Olesno – 980 pkt.
MDP OSP Szczucin – 949 pkt.
 
MDP Chłopcy:
MDP OSP Szczucin – 1003 pkt.
MDP OSP Radgoszcz – 975 pkt.
MDP OSP Smęgorzów – 964 pkt.
MDP OSP Luszowice – 958 pkt.
MDP OSP Samocice II – 946 pkt.
MDP OSP Żelazówka – 931 pkt.
MDP OSP Mędrzechów – 886 pkt.
MDP OSP Samocice I – 868 pkt.
MDP OSP Gręboszów – 807 pkt.
 
Zawody zostały zorganizowane przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej a także Komendę Powiatową PSP w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkie zespoły uhonorowano medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, a zwycięzcy otrzymali dodatkowo pamiątkowe puchary.

Podobne wpisy