powiatowe obchody dnia strażaka

W dniu 20 maja w Szczucinie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 16:00, którą sprawował Małopolski Kapelan Strażaków ks Władysław Kulig wraz z Powiatowym Kapelanem Strażaków ks Zygmuntem Warzechą. Dalsza część to uroczysty apel rozpoczęty złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości kpt. Marcina Stachurę Z-cy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Mariuszowi Łaciakowi.
Następnie dokonano przeglądu pododdziałów i podniesieniu flagi państwowej na maszt. W dalszej części odbyło się wręczanie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe strażaków PSP.
Ponadto podczas tego wydarzenia z naszej jednostki dh. Władysław Urbanik oraz dh. Bogdan Wrona zostali odznaczeni Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Również na ręce prezesa jednostki dh Krzysztofa Kijowskiego otrzymaliśmy podziękowanie za przekazywane dary które trafiały do potrzebujących na Ukrainę 
W trakcie apelu odbyło się także pasowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która została reaktywowana przy naszej OSP.

Podobne wpisy