DACHOWANIE POJAZDU W sŁUPCU

Nr zdarzenia: 72/2023

W dniu 21 sierpień o godzinie 22:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Słupiec na DW nr 982. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że samochód osobowy Audi na zakręcie wypadł z drogi po czym dachował i znajduje się poza jezdnia na boku. Po wstępnych ustaleniach z obecnym już patrolem Policji i świadkami, okazało się że kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia, natomiast druga osoba podróżująca pojazdem jest już w radiowozie i po przebadaniu przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagał hospitalizacji. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatora z rozbitego pojazdu, przeszukaniu pobliskiego terenu w celu lokalizacji kierowcy który mógł wymagać pomocy medycznej, kierowaniu ruchem wahadłowo oraz oświetleniu miejsca zdarzenia do prowadzonych czynności Policji. Dodatkowo na miejsce zdarzenia przybył również przewodnik z psem Policyjnym. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), OSP Słupiec(GBMRt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM, Policja oraz Pomoc Drogowa.

 

Podobne wpisy