NOCNY POŻAR W DĄBRÓWKACH BREŃSKICH

Nr zdarzenia: 230/2022

W dniu 4 grudnia do Stanowiska Kierowania KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wpłynęła formatka o pożarze stodoły w miejscowości Dąbrówki Breńskie(gm. Olesno). Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się że pożarem jest objęta stodoła oraz już niezamieszkały budynek mieszkalny, który znajduję się w bliskiej odległości. Ze względu na nie wystarczającą ilość wody i brak dobrej sieci hydrantowej w pobliżu do pomocy została zadysponowana również nasza jednostka w celu dowożenia wody. Działania strażaków polegały na podawaniu dwóch prądów wody, rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji oraz dokładnym przelaniu pogorzeliska a także przerzuceniu słomy. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA), OSP Olesno(GBA), OSP Dąbrówki Breńskie(GBA), OSP Mędrzechów(GBA), OSP Bolesław(GBA), OSP Grądy(GBA), JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA), patrol Policji, Pogotowie Energetyczne oraz koparka.
 
Dodatkowo w remizie na czas prowadzonych działań, w pełnej obsadzie GBARt Mercedes pełnił zabezpieczenie rejonu operacyjnego JRG.

Podobne wpisy